Taskó Gyula Sándor
(+36) 20 / 370-36-80
telefon
  • 1136 Budapest, Pannónia u. 8
  • 2310 Szigetszentmiklós, Gyári u. 15
  • Fáj valami
    Fáj a vállad, a térded vagy esetleg a nyakad és kíváncsi vagy milyen lehetőségek vannak, hogy javuljon?

    Nos, az első kezelés előtt részletes anamnézist veszünk fel, megkérdezem milyen típusú munkát végzel, mit sportolsz, milyen sérüléseid, komolyabb betegségeid, belső szervi problémáid voltak korábban. Ezek a kérdések azt a célt szolgálják, hogy a Te igényeidre szabott, komplex kezelést adhassak Neked, majd állapotfelmérés következik, megnézzük a testtartásodat, a mozgásodat és ha szükséges akkor a látás és egyensúlyozó rendszert is. Az összegyűtött információk birtokában elkezdjük a kezelést, a végén pedig megtanulod a rád szabott házi feladatot.

    Fascia Disztorziós Modell

    Előfordulhat, hogy a Dr. Stephen Typaldos által 1991-ben kifejlesztett FDM-nek hívott metódussal kezdjük a kezelést. Typaldos vette észre, hogy valamennyi páciens hasonló testbeszédet használ a fascia azonos típusú elváltozására.
    Ez alapján fejlesztette ki a Fascia Disztorziós modellt, ahol a klinikai tüneteket és a páciens testbeszédét ötvözte egy diagnózissá, ami meghatározza a terápia menetét is. A páciens testbeszéde meghatározza melyik disztorzió okozza neki a legnagyobb problémát és fájdalmat, ugyanakkor a tünetek és a fájdalom típusa (szúró, kisugárzó, tompa, mozgástartomány csökkenése fájdalom nélkül) és a trauma pontos leírása is segít a kezelési metódus pontos meghatározásában. Az FDM egy gyors és produktív eszköz a terapeuta kezében, mellyel hatékonyan tud akár krónikus fájdalmat csillapítani, akár akut sérülés esetén sportolóknak segíteni, hogy hamarabb el tudják kezdeni újra az edzéseket.

    Testtartáskorrekció

    A Testartáskorrekció / Struktúrális testkezelés egyfajta mély masszázshoz hasonlítható, a kezelés során az izmokat, a fasciát és az izmok közötti területet kezeljük. A letapadt területeken azonban előfordulhat diszkomfort érzet, de itt is óvatosan, a páciens tűrőképességének megfelelően történik a kezelés. Nem inkvizíció ez, azt meghagyjuk a fogorvosok felségterületének ;)
    Gerincferdülést, ülőmunka miatti háti és derékfájdalmakat, testtartási problémákat, X-lábat, O-lábat, lúdtalpat, Scheuermann-t, nyaki problémákat, fejfájást, légzési problémákat, csípőízületi problémákat, térdproblémákat lehet vele kezelni.

    Neurobiomechanika

    Az elmúlt évek egyik legnagyobb hatású újdonsága a neurobiomechanikai látásmód megjelenése volt a terápiás kezelések során.

    A különböző bejövő információt az agy először beazonosítja, feldolgozza, majd válaszként hoz egy döntést, mely lehet izomválasz, de lehet a légzés vagy a vérnyomás változása, izzadás, esetleg különböző gondolatok megjelenése vagy akár fájdalom is. A bejövő információ érkezhet a külső környezetből (pl.: látás, hallás, szaglás, ízlelés, érintés), a test saját belső környezetéből (pl.: szívritmus, légzés, testérzékelés stb.) vagy a test- és a végtagok helyzetének érzékeléséből (pl.: nyomás- vagy hőmérsékletérzékelő receptorok, stb.).

    A fájdalom ebben a rendszerben az agyban jelenik meg és kimeneti válasz, tehát a bemeneti információk közül bármelyik kiválthatja. Az idegrendszer minden nap minden másodpercben felteszi a kérdést: "Ez biztonságos?". Ha pedig valamiért úgy érzi, hogy nem, viselkedésváltozással reagál ami lehet pl.: fájdalom, izgatottság, idegesség vagy akár szédülés is.

    A nap során ért negatív ingerek egy stresszvödörbe kerülnek bele. Ha megfelelő és elegendő az alvás és a bevitt tápanyagok mennyisége és minősége, rendszeresen mozogsz, akkor egy rossz nap a munkahelyen valószínűleg még fog derékfájással járni. Ha azonban gyorséttermi kaját eszel, nem mozogsz (vagy utálsz edzeni) és ezen felül még rossz napod is van, sokat idegeskedsz, nos, akkor lehet, hogy a nap végére megfájdul a fejed, a hátad vagy bármi más.

    A gyakorlatban tehát ha a szemmozgásokkal (naponta több millió apró mozgást kell a szemmozgató izmoknak kivitelezinük), vagy a vesztibuláris rendszerrel vagy bármely más bemeneti tényezővel nem stimmel valami az szintén bekerül a stresszvödörbe és annak túlcsordulásával fájdalom vagy a fenti tünetek jelenhetnek meg.

    Dorn terápia

    A Dorn terápia egy gyengéd, hatékony, biztonságos gyógymód, elsősorban a csípőízület, a medence és a gerincoszlop területének problémáit igyekszik javítani, s ezeken keresztül fejti ki hatását közvetett úton más rendszerekre is.

    A terápia során a korrekció dinamikusan – vagyis a páciens aktív részvételével -, kézzel végzett nyomással és érzéssel történik. Eredményeképpen a gerinc strukturális viszonyait rendezzük, azaz az izületeket korrigáljuk, az izomzatot lazítjuk, a gerinc elváltozásaiból adódó fájdalmat csillapítjuk, illetve legtöbb esetben megszüntetjük.

    Egy nagyon hatékony, gyorsan javulást, gyógyulást eredményező kezelés, mely amellett, hogy megszünteti a gerinc fájdalmát a kisugárzó fájdalmakkal együtt, pozitívan hat a csigolya szegmentumokhoz tartozó belső szervekre, pszichés elváltozásokra, illetve a meridiánokon keresztül a szervezet egészének működésére.